Tel:46 861 35 35

e-mail: spszymanow35@gmail.com

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. Z tej okazji 13 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się akademia. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie, a także emerytowani nauczyciele naszej szkoły. W części oficjalnej głos zabrał Pan dyrektor Jarosław Żejmo, który krótko nakreślił rys historyczny święta oraz złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie uczniów.
W części artystycznej uczniowie uczęszczający na zajęcia grupy teatralnej, prowadzonej przez panią Agatę Dobrzyńską oraz chór szkolny, kierowany przez pana Janusza Przydworskiego, świetną grą aktorską oraz śpiewem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla pracy swoich nauczycieli. Na zakończenie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Karolina Łasica w imieniu wszystkich uczniów złożyła nauczycielom życzenia, a reprezentanci samorządu rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.