tel:46 861 35 35

2. MISJA SZKOŁY

MISJA SZKOŁY

MISJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM.MIKOŁAJA KOPERNIKA W SZYMANOWIE

Nasza szkoła opiera się na trzech filarach:

1. Bezpieczeństwo i zdrowie
2. Tradycyjne wychowanie i nowoczesny patriotyzm
3. Nauczanie przygotowujące do życia

Filar pierwszy: jesteśmy i chcemy być szkoła bezpieczną. Szkołą, w której uczniowie czują się bezpiecznie, ale także postrzeganą w lokalnym środowisku przez rodziców i opiekunów jako placówkę godną zaufania.
Z bezpieczeństwem wiąże się kwestia zdrowia. Nasza szkoła dokłada wszelkich starań, aby promować zachowania prozdrowotne. Chcemy, aby nasi uczniowie byli świadomi wagi, jaką należy przykładać do swojego zdrowia przez całe życie.

Filar drugi: jesteśmy szkołą, która swój program wychowawczy opiera na sprawdzonych wzorcach i autorytetach. Jako nauczyciele, pedagodzy i rodzice wychodzimy z założenia, że wychowanie młodego człowieka polega na współkształtowaniu jego osobowości w porozumieniu z rodziną na ogólnie przyjętych wzorcach moralnych.
Z wychowaniem łączy się patriotyzm. Stojąc na stanowisku tradycji w wychowaniu, chcemy jednocześnie budować wśród swoich podopiecznych świadomość obowiązków wynikających z bycia Polakiem i mieszkańcem Mazowsza. Dążymy do tego, aby patriotyzm miał wymiar nowoczesny, zorientowany na wyzwania współczesnej Polski i Europy.

Trzecim filarem: naszej szkoły jest nauczanie, które ma przygotowywać zarówno do kolejnych etapów edukacji, jak i do życia. Chcemy, aby wiedza, którą przekazujemy młodym ludziom była im potrzebna i przydatna w codziennym obcowaniu ze współczesnym światem.

Podsumowując: jesteśmy szkołą, która kieruje się dobrem ucznia, jego indywidualnymi predyspozycjami i możliwościami. Chcemy, aby nasz absolwent potrafił odnaleźć się w społeczeństwie, rozumiał otaczającą go rzeczywistość i kierował się w życiu

Prawdą, Dobrem, Pięknem.